Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
229 postów 1776 komentarzy

Blog rysunkowy oszołoma

koolart - Teksty i rysunki z przewagą rysunków z tekstem. Do wolnego propagowania w internecie.

O KUR...ka !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polemika z Matką Kurką i wpisem"Największe hity esbecji: LPR, Rydzyk, Palikot".

Na chłodno, z dystansem odrzucam insynuacje o Radiu Maryja  i LPR jako tworze UB czy SB-ecji w dodatku kompromitujących Polskę i katolicyzm.  Że tu i tam służby mają swoich ludzi z większym lub mniejszym wpływem na działanie radia lub partii to nie ma wątpliwości. Autor Matka Kurka po dłuższym wstępie mającym przygotować nas na szok rzuca oskarżenia poparte dowodami takimi jak: “oczy, uszy, rozum, logika, definiowanie korzyści i strat”. I to wszystko. Żadnego zdefiniowania “zysków i strat” też nie widać.
Nabrać może ludzi bardzo młodych, nie znających LPRu  i nie słuchających RM. Owoce świadczą o intencjach i działaniach a nie Autora Matki Kurki oczy, uszy, rozum i logika. Te zaś – owoce- jednoznacznie świadczą za RM i w nie małym stopniu za LPRem. Przykłady? RM obok nieustającej pracy duszpasterskiej już w latach 90tych na swojej antenie ujawniał przekręty naszych pseudoelit dotyczących wyprzedaży polskiego majątku, afery z udziałem służb, zagrożenia ze strony sąsiadów Polski czy obnażał deprecjonowanie patriotyzmu i polskości oraz zakusy przeciwko Polsce ze strony “starszych braci”. W żadnych mediach głównego nurtu takie tematy aż do afery Rywina właściwie nie pojawiały się. Czyżby więc esbecja wyhodowała węża na swoim łonie?  RM nie jest żadnym ekstremum, które antagonizuje ludzi – chyba że mamy na myśli oszukujących i oszukiwanych-  nazywa tylko rzeczy po imieniu, budzi patriotyczną i katolicką świadomość bo takie ma zadanie wynikające z obowiązków wobec Ojczyzny i wyznawanej religii. Robi to czego niestety nie robi – a powinna  pasywna hierarchia kościelna.
  Trudniej mi podać przykłady działalności LPR, bo tu akurat konkretów nie pamiętam ale wysoko oceniam Giertycha jako ministra edukacji i jego próby wprowadzenia reformy szkolnictwa zmierzającego do postawienia patriotyzmu na właściwym miejscu w  procesie edukacji i wzmocnienia etosu szkoły.  Nie dziwię się aż tak bardzo Giertychowi kiedy przyłączył się do PO przeciwko PiSowi – wygląda to na zemstę za to co i jak zrobił PiS z przystawkami. A PIS zrobił to co obiecał w instytucie Batorego (Stefan to się chyba w grobie przewraca); wciągnął LPR i Samobronę do rządu aby skompromitować i pozbyć się ich z parlamentu w ogóle. Ostatnich i jedynych autentycznie patriotycznych partii w dodatku mocno akcentujących religijne związki z Kościołem.  Wiadomo, sprawa znana.
 Ale dlaczego Matka Kurka do najbardziej kompromitujących bytów nie zaliczył(a) Samoobrony? Przecież Lepper to był zadeklarowany katolik, z przekonania socjalista i  umoczony w seksaferę wicepremier! Toż to kompromitacja pierwszej wody. W dodatku też przecież podejrzanie wypromowany przez służby. Jednak  jednoczesny atak na RM, LPR i Samoobronę skojarzył by się od razu zbyt jednoznacznie i obnażył intencje autora w mgnieniu oka.
Idąc dalej w pytania dziwię się jak to możliwe, że tak przenikliwy autor nie zauważył jak bardzo kompromituje Polskę i katolicyzm  partia PiS ? Przecież brata się z RM szukając tam medialnego wsparcia, zaprasza B'nai Brith przeciwko temuż RM, afiszuje się katolicyzmem,  kręci przy próbach wprowadzenia ustawy antyaborcyjnej przez Marka ale Jurka, “utrąca” Wielgusa, wreszcie popiera podpisanie traktatu lizbońskiego.  A w końcu  czy nie kompromitują Polski rządy platformy obywatelskiej?
Warto byłoby także zapytać Kurkę przed kim zachodzą insynuowane kompromitacje? Przed Polakami czy może przed tzw. “społecznościami międzynarodowymi”? Czy przypadkiem to LPR i RM nie były nieustannie i usilnie kompromitowane we wszystkich mediach głównego nurtu w kraju i za granicą ? Czy to nie Rydzykowi wymyślano defraudacje, majbachy itp. rzeczy? Czy to nie przeciwko niemu co drugi tydzień przez całe lata duże portale internetowe organizowały nagonki pod różnymi pretekstami wyrywanych z kontekstu słów  wyławianych  z pomocą “dziennikarzy śledczych”?
Myślę, że po niniejszej “podgatowce” szanowny Autor Matka Kurka, zasłużony w internetowych bojach, guru wszystkich dyskusji i moderatorów na onecie czy wirtualnej polsce, obecnie oddelegowany na odcinek NE-nu, gdy już połkniemy przynętę użyje swoich “oczu, uszu, rozumu i logiki” i zasugeruje przykładowo, że papież Jan Paweł II był esbecką wtyką w samym sercu Kościoła i to jest kompromitacja na maksa. A może  coś jeszcze cięższego wytoczy szanowny Autor M-K?
LPR już prawie nie istnieje ale Radio Maryja wciąż pozostaje solą w oku wiadomo kogo i najwyraźniej nadszedł kolejny etap kampanii przeciwko ostatniej  patriotycznej i katolickiej rozgłośni rzeczywiście wolnego słowa.

Nie będę wypowiadał się o ruchu Palikota bo silne promowanie tego nowo tworu widać było wystarczająco wyraźnie żeby nie mieć żadnych wątpliwości.

 

Przepraszam za ortografię, z braku czasu nie poprawiłem od razu.

KOMENTARZE

 • Koloart
  Cóż, wymienionego blogera przeczytałem może raptem dwa razy i uważam że to i tak było zbyt wiele. Nimb rozgłosu wokół niego uważam za sztucznie wykreowany i tyle. Podzielam Twoje obserwacje autorze odnośnie "przystawek".
  Żal że tak się sprawy potoczyły bo mimo wszystko uważam że tamta koalicja mogła dużo więcej, gdyby jej "filar" traktował ją poważniej. Stało się jak się stało niestety. A szkoda. Bo dziś platfusia opcja pospołu z po PZPR-owską "lewicą" i jej wykwitem w postaci wibratora już by nie miała prawa bytu.
  A co do dawnego lidera LPR. Oceniałem go wyżej. Przynajmniej na tyle że jest w stanie wznieść się ponad własną ambicję. Ale to już inny temat :(
 • Matka Kurka
  pisze "na zamówienie".

  Na swoim blogu wprowadza cenzurę wobec merytorycznych argumentów, podważających jego zdanie.

  Nie jest to blogger wiarygodny, nie warto czytać.
 • @w.red
  "Stało się jak się stało" -pewnie inaczej być nie mogło :(.
  Dzięki za komentarz i pozdrawiam.
 • @space
  Właśnie, warto sobie przypomnieć M-K sprzed paru lat na onecie czy wp. Było go tam pełno. Sam nieraz próbowałem coś tam skomentować ale ciężko było liczyć na łaskawość moderatorów Kurka zawsze miał zielone światło.
  Pozdrawiam
 • @autor
  zmniejsz czcionkę, bo się czytać nie daje.
  Jak nie zmniejszysz nie będę czytał bo nic nie rozumiem :)
 • @Mariovan
  A za chwilkę ktoś napisze, żeby powiększył czcionkę, bo się nie nadaje do czytania. :))) ja tam wszystko doskonale widzę i przeczytałem ten felieton bez żadnego problemu.
 • Do autora.
  Dobra analiza, proszę tylko poprawić orty...

  A bloger Kurka, to jakiś anarchistyczny prowokator, pod jego wpisem 50% komentarzy zniknęło po wczorajszej dyskusji z tą podobno już nagradzaną postacią przez środowiska dziennikarskie, podobno ten człowiek dostał nagrodę dla najlepszego blogera roku. :)))

  Czy tę nagrodę ufundowały środowiska TVN-u, GW i Urbana?! Znikające komentarze na blogu pana Kurki na dodatek matki (he, he...), widocznie na tym polega wolność myśli i demokracja...

  Lewactwo już tak ma, na przykład Antifa przypisuje sobie dzieło powstańców warszawskich i ludzi z jednostek narodowych scalonych z AK, dzisiaj tych ludzi Antifa i środowiska żydowskie związane z Gazetą Wyborczą nazywają nazistami, faszystami i mordercami żydów, jednak to polskim anarchistom nie przeszkadza, aby używać ludzi walczących w powstaniu warszawskim - bardzo często polskich narodowców, którzy zostali scaleni z AK, jako swój wizerunek pod hymnem polskiej i światowej Antify.

  A tutaj krótki filmik polskiej Antify, na potwierdzenie mojej tezy. Staram się od miesięcy, aby usunięto ten filmik z YT, bez żadnych efektów, komentarze pod tym filmikiem są tylko dla tych, którzy wspierają tę inicjatywę albo dopuszczane są takie głosy pod tym filmikiem, które są niekulturalne obelżywe i głupie, które mają za zadanie zdyskredytować ludzi niezgadzających się z ideą kolektywizmu anarchistycznego oraz anarchii i bojówek Antify...

  http://www.youtube.com/watch?v=e8ob0PIiY9k

  Wyjątkowo podłe jest również to, że pan Kura zdecydował się dla dobra rewolucyjnego proletariatu i komunistycznej międzynarodówki porównać Palikota do LPR-u oraz o. Rydzyka i Radia Maryja, jednocześnie przy wcześniejszym wrzuceniu tych trzech środowisk do jednego post-ubeckiego wora. Ten pan, bo to podobno pan, to wyjątkowa kanalia, ale hasbara połączona z anarchistami działa wszędzie. Wczoraj nawet profesorowi Dakowskiemu się dostało, został nazwany ubekiem... Lewactwo w swojej historii bardzo często poświęcało swoich ludzi wysyłając ich na pewna śmierć, prawdopodobnie ludzie Palikota zostali wyznaczeni do samobójczej misji, tak aby w przyszłości zrobić z nich nieśmiertelne ikony rewolucji... Antifa sprzeciwia się systemowi, ale jest wspierana i finansowana przez system, syjonistów i komunistyczną międzynarodówkę, to samo dotyczy zielonych, oburzonych i tzw. alterglobalistów, zmanipulowane biedne dzieciaki, czasem bardzo ideowe, które myślą, że czynią dobrze w imieniu całej ludzkości, Palikotowi nie zaszkodzi przypisanie mu miana agenta, zresztą w jego ruchu roi się od dawnych TW, a młodych ogłupionych zwolenników można przecież dla rewolucji poświęcić... :)))

  Polska Antifa poprzez internet nawołuje lewactwo z całej Europy, aby jej przybyło na pomoc, aby wspólnie zablokować marsz polskich nazistów i morderców żydów, którzy będą brali swój udział w Marszu Niepodległości... Pana Biedronia jako parlamentarzysty polskiego Policja polska już w tym roku chyba nie ruszy, gdy będzie chciał zablokować legalny marsz polskich patriotów w dniu rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów, przecież Biedroń ma immunitet poselski. :)))
 • @Paweł Tonderski
  dosłownie niewiarygodne ! dopiero jak zobaczyłem film, który podrzuciłeś do wglądu, to dotarło do mnie, że lewica będzie mutować dotąd, aż osiągnie całkowite zwycięstwo ! to tak jakby na gruncie politycznym i społecznym wykorzystywała coś jakby technologie stealth, która uniemożliwia identyfikację i wykrycie przez radar - w tym przypadku przez mózg
 • @koolart
  Rzecz w tym że mogło i powinno. Ale wiemy jak było :(
 • Wszedł na NE z zamysłem takich prowokacji, w istocie to atak w PiS i katolików, narodowców lekko tylko maskowany
  Nieprzypadkowo napisany 15 października jako część akcji Ruchu Oburzonych, nwo i tyle, ale nie tylko, coś mi tu śmierdzi także jakby ze wschodu onucami.

  Już MK nie skomentuję u niego, czekam aż wyleci z NE. Bardzo nam szkodzi, bardzo. Nie warto go trzymać w imię na siłę rozumianej wolności słowa. Niech swoje odkrywcze myśli pisze dalej na Onecie itd, albo Salonie24 gdzie znajdzie poklask. W niektórych blogosferach jak Blogmedia24 (i za to ich szanuję) dostałby bana z miejsca.

  Wczoraj pisałem ŁŁ iż NE właśnie powinien się zbliżyć do Radio Maryja i raczej tak się stanie, oby jak najszybciej. Czy tego nie utrudnia MK? A może nawet paraliżuje jeżeli nie dostanie bana? Przecież tam są pomówienia o agenturalność i nawet nieuczciwość. Pozew nobilitowałby MK, należy więc go zbanować i tak rozwiązać sprawę.

  Większość z nas powątpiewała w przemianę MK na pisowca, patriotę, chrześcijanina itd Takie cuda tylko w erze III RP i NWO.
 • @Mariovan
  Przepraszam, ale sam jestem zaskoczony wielkością czcionki :) ale cieszę się, że jest duża i nie trzeba oczu wytężać.
  Gdybym chciał celowo powiększyć to nie wiedziałbym jak, nie wiem też jak zmniejszyć. Brak tutaj dostępnych narzędzi edycyjnych.
  Pozdrawiam
 • @Paweł Tonderski
  Czytałem Pańskie komentarze u MK z aprobatą bo nie uległ Pan zaczadzeniu jak niektórzy koledzy... . Krótko mówiąc zgadzam się z tym co Pan pisze.
  Z ortografią nierzadko jestem na bakier, szczególnie kiedy nie mam czasu na nią zwracać uwagi lub poprawiać.
  Dziekuję.
  Pozdrawiam
 • @w.red
  No właśnie. :(
 • @Marek Kajdas
  Panie Marku zgadzam się co do Pańskiej diagnozy w odniesieniu do twórczości kolegi M-K. Ja jednak uważam, że jak wolność słowa to wolność słowa i nie banować ale rzeczowo obnażać w dyskusji i ewentualnie ostrzegać mało odpornych przed infekcją. Ostatecznie można umówić się na ostracyzm ale nie banujmy bo przecież my tu na NE nie chcemy cenzury, nieprawdaż?
  Pozdrawiam
 • @chorzy psychicznie
  Ładna grafika.
  Pozdrawiam :)
 • @tfur-ja
  O co chodzi Koledze? 404 taka strona nie istnieje.
  ?
  Pozdrawiam
 • @koolart
  Muszę jednak zaprotestować co do nazbyt życzliwej opinii Autora o Giertychu. Zbratanie się z PO, Kaczmarkiem kompromituje go na zawsze. Projekty jakie realizował (czy próbował raczej) były programem PiS, proszę to sprawdzić, nawet i w tekście wykładu w Fundacji Batorego, bo ciągle tam wisi na ich www.

  Niestety mamy marną scenę narodową i można to zmienić tworząc zupełnie nowy ruch, ale co ważne KATOLICKO-narodowy. Bóg najważniejszy. Istniejące organizacje powinny się scalić do takiego nowego ruchu, partie też. Żadnego pożytku nie ma już z nich, żyją dla swoich wyznawców, działaczy bawi życie partyjne, imprezy, poczucie władzy nad ludźmi... choćby władzy maluśkiej. Mam przeczucie że specjalnie tak jest, że umocowano różnych ubolków, masonów, dywersantów i nic się nie dzieje poza jakimś hajlowaniem salutem rzymsko-wszechpolskim.

  Załóżmy nowy ruch narodowy. Pomysł PwP jest zbyt miałki, taki pisowski trochę, to nie chwyci. Katolicki ruch narodowy - to jest to! I podparcie się szanowanym Autorytetem, czyli patron Jan Paweł II. Były nawet głosy żeby wprost był to ruch Jezusa Chrystusa Króla Polski. Tu mam wątpliwość, obawy jak to zostałoby zrozumiane, odebrane.
 • @Autor
  Przystawki same wepchały się PiS-owi do gardła.
 • @Marek Kajdas
  Załóżcie! Wy mieszkańcy większych ośrodków miejskich, niezależni finansowo - ja mieszkaniec małej wioski gdzieś na dalekiej prowincji będę Was wspierał duchowo, życzliwym słowem i czym tam jeszcze będę mógł - zakładajcie. Ale cóż kiedy ryby śpiewały tylko na niby...
  Pozdrawiam panie Marku!
 • @Grzegorz Rossa.
  Przystawki wpadły w pułapkę. Dały się nabrać na wszystko to, na co i my dalej dajemy się nabierać PiSowi - łącznie z piszącym te słowa - naiwnie i beznadziejnie szukając nadziei na pozytywne zmiany w tej partii.
 • @koolart
  Miało być: "szukając nadziei na pozytywne zmiany w Polsce".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej