Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
229 postów 1776 komentarzy

Blog rysunkowy oszołoma

koolart - Teksty i rysunki z przewagą rysunków z tekstem. Do wolnego propagowania w internecie.

Wyludnienie Polski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niedawno, parę miesięcy wstecz usłyszałem lub przeczytałem, że pewna niemiecka gazeta pisze, iż już około 8 milionów Polaków wyjechało z Polski za pracą.

Polskie dane prezentowane w naszych mediach jak mantrę powtarzają liczbę 2 - 3 miliony już od prawie lat dziesięciu.

Myśląc o demografii w Polsce i pamiętając, że już od ładnych paru lat nie ma u nas zastępowalności pokoleń natrafia się na pytanie o to, ile rzeczywiście Polaków żyje w Kraju, a ilu ze świerzej emigracji zarobkowej na zachodzie, jaki jest efekt 25 lat polityki III RP, a zwłaszcza ostatnich lat rządów platformy. Nad demografią polską skłębiły się dodatkowo czarne chmury w postaci ostatnich ustaw podpisanych przez Komorowskiego.

Pojawił się kolejny artykuł w niemieckiej prasie mówiący tym razem o wyludnieniu Polski. Czyżby Niemcy wiedzieli więcej o nas niż my? Najprawdopodobniej mieszkaniec 38 - milionowego (?) kraju i nie powinien znać prawdy, bo prawda mogłaby szokować kiedy okazałoby się jak daleka jest od wyobrażeń.

Polecam:

//wirtualnapolonia.com/2015/07/31/niemcy-o-polsce-niedlugo-wyludni-sie-jak-brandenburgia/

Gruntowne i ciekawe omówienie znajdziemy pod:

Do posłuchania w trakcie drobnych zajęć albo na plaży.

 

 

 

KOMENTARZE

 • Napiszę Wam jak będzie na jesień....
  Napiszę Wam jak będzie na jesień :
  Zaczną ładnie przemawiać w ładnych garniturach , garsonkach z ładnym Make Upem na mordkach. Zatroskani o los narodu, podnosząc tematy przygotowane przez propagandystów od wizerunku. Będą popierać to właściwą gestykulacją i tonacją w głosie wytrenowaną przez czarodziei od PR-u, będą łagodni , przyjacielscy i opiekuńczy , zdecydowani walczyć o lepszą przyszłość Polski i jej ludności tubylczej. Przekonają Was że tylko ONI są kompetentni , przygotowani i oddani oraz patriotyczni !
  I WYBIERZECIE TO TAŁATAJSTWO PO RAZ TRZECI !
 • @MrKuba65 14:58:57
  Dokładnie.
 • ciekawa informacja
  Wiceminister Piotr Stachańczyk po kilkunastu latach pracy odchodzi z resortu spraw wewnętrznych. Jak powiedział, są to jego ostatnie dni w MSW. W czerwcu sejmowa komisja spraw zagranicznych pozytywnie oceniła jego kandydaturę na ambasadora przy Biurze ONZ w Genewie.

  Stachańczyk sprawuje nadzór nad polityką migracyjną państwa oraz sprawami z zakresu obywatelstwa i repatriacji. Podlegają mu Urząd do Spraw Cudzoziemców i Straż Graniczna. Prowadzi sprawy związane z ochroną granicy państwowej i kontrolą ruchu granicznego.
 • @MrKuba65 14:58:57
  Kto wybierze to wybierze. Zastanawiam się czy już nie jest wybrane.
 • @ireneusz 20:07:25
  Jasne, jasne, żadna tragedia a ludzie szukają. Czymże jest Polska? Wkrótce coraz mniej miejsc będzie miejsc gdzie się coś znajdzie. Szczególnie dla przybłędów. Szukając ludzie gubią związki, tracą rodziny. Zaczynają się tragedie.
 • Czym Polska rózni się od Ukrainy?
  Polacy uciekają z kraju nawet bez wojny ktora jest na Ukrainie.I akurat nasz kraj szykuje się na wojnę.Ciekawe kto pozostanie?.Starcy,kalecy i więźniowie?.Zbrodnia na narodzie bez wojny
  http://litera.fr/category/news/
 • Wyludnienie Niemiec
  Liczba 8 milionów jest przesadzona. W każdej miejscowości w Polsce musiałoby ubuć przeciętnie 20% mieszkańców. Niemcy niech popatrzą na siebie. Co się dzieje w miastach byłego NRD od 20 lat.
 • @Maciej Ł. 10:47:11
  Czyli (Niemcy) przenoszą się ze wschodu na zachód - na razie - ale nie opuszczają kraju. Ich problem to raczej muzułmanie. Jak było powiedziane w wykładach, które przytoczyłem wyżej Niemcy także są pod okupacją, ale stopniowo się z niej uwalniają.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

więcej