Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
229 postów 1776 komentarzy

Blog rysunkowy oszołoma

koolart - Teksty i rysunki z przewagą rysunków z tekstem. Do wolnego propagowania w internecie.

Albin Siwak

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jako nastolatek słyszałem czasami powtarzany dość często kiepski raczej dowcip o koniu, który się powiesił. A dlaczego? Bo woźnica mówił do niego "WIO SIWAK".

W czasach przed solidarnościowych i za pierwszej solidarności chętnie przyjmowało się wszelkie złośliwostki czy  dowcipy  na temat PZPR i partyjnych polityków. Ten o siwku co popełnił samobójstwo zapamietałem do dzisiaj chyba przez to, że tak intensywnie i długo krążył. Nie miałem więc o Albinie Siwaku -bo to zniego kpił ów dowcip - najlepszego zdania, podobnie jak o całej tamtej formacji politycznej. Znacznie później, gdyż dopiero w  internecie przeczytałem coś o nim, co mnie trochę zainteresowało ( ale jeszcze nie aż tak bardzo żeby zgłębić temat )  a ostatnio przypadkiem trafiłem na kilkanaście odcinków z wywiadu- rozmowy z Albinem Siwakiem na jutubie. Odcinki są dziwnie ponumerowane od 2 do 16 tego i niestety tak podzielone, że nie zawsze kontynują wypowiedź rozpoczętą w odcinku wcześniejszym, co w sposób przykry urywa rozpoczęty temat, ale cóż począć.

Bardzo ciekawe opinie wysoko postawionego w wierchuszce partii aparatczyka o czasach PRLu. o arabach, Kadafim, o Żydach i Rosji ale... okazuje się dobrego gawędziarza i całkiem przyzwoitego człowieka...

Przypomniało mi się, że służby chętnie prokurowały i puszczały w obieg złośliwe dowcipy o ludziach, którzy władzy byli niewygodni, żeby ich ośmieszyć i obrzydzić właśnie w oczach społeczeństwa. Dowcip wyglądał jak wymyślony oddolnie i miał skutek taki jakiego nie osiągnełaby jakaś oficjalna nagonka na takiego delikwenta a wręcz przeciwnie- nagonka mogłaby wzbudzić sympatię w społeczeństwie..

Te dwa może ciekawsze na zachętę a reszta na YT.

KOMENTARZE

 • Co by było, jak byśmy dzisiaj żyli, gdyby Polacy odwrócili się od Solidarności?
  Solidarnośc, to był taki ewenement na całym świecie, polegający na tym że jak na całym świecie związki zawodowe walczyły z Kapitalizmem to Solidarnośc walczyła o... Kapitalizm w Polsce...!!!!:-):-):-)
  Chyba większego rechotu nasza Historia nie mogła nam Polakom sprawic.
  A opluwali Poalcy takich ludzi, jak właśnie Pan Albin Siwak
 • @Jan Paweł 23:08:49
  Przeczytaj Postulaty Sierpniowe, a dopiero potem pisz, kolego.
  pozdrawiam
 • @Jan Paweł 23:08:49
  Kiedyś za nazwanie tow. Siwaka PANEM , miałbyś nieprzyjemności !
  Mylisz pierwszą solidarność z potworkiem pookrągłostołowym, do którego
  wielu członków starej nie chciano zapisać lub sami czując pismo nosem,
  zapisać się nie chcieli.
  Wyczyny Siwaka w Trypolisie znam z relacji wysoko postawionych pracowników ambasady. Dziękuję postoję !
 • @cyborg 23:57:13
  "Pierwszą" Solidarność zapamiętałem z tego że ochoczo przyjęła na swoje plecy bliskowschodnich "doradców" i "ekspertów" przywiezionych radiowozami MSW z Warsiawki do Stoczni i wskutek tego mamy to co mamy (to znaczy nic nie mamy).

  Dziękuję. Postoję.
 • @Ptasznik z Trotylu 01:10:08
  Widzisz ja zawsze patrzę się z perspektywy Szczecina, który takich doradców nie przyjął. Postulatów było 38 !. Co by było gdyby jednak
  powstaŁA "jEDNOŚĆ" ?! Bo taki był plan. Gdyby..gdyby...
 • @Ptasznik z Trotylu 01:10:08
  Widzisz ja zawsze patrzę się z perspektywy Szczecina, który takich doradców nie przyjął. Postulatów było 38 !. Co by było gdyby jednak
  powstaŁA "jEDNOŚĆ" ?! Bo taki był plan. Gdyby..gdyby.
 • Proszę zauważyć.
  To jest prosty robotnik, który stopniowo się kształcił i osiągnął dość wysoką pozycje.
  Jaki jest jego poziom intelektualny, poziom wysławiania się w porównaniu ze znanym elektrykiem.
  No i proszę przypomnieć sobie, może jest w necie, jego debatę z Wałęsą, którą przegrał.
  A przegrać musiał, bo nawet gdyby elektryk wypiął tyłek i wydawał odgłosy nim, to ludziom by się spodobało w porównaniu.
  Tak byliśmy sprawni psychologicznie.
  Bardzo ciekawa rzecz.
 • @ratus 23:18:52
  Trzeba było pójśc z tymi postulatami do samego Gierka i to nie z pozycji siły a chęcią współpracy, wspólnego znalezienia przyczyn, tych wichrzycieli, sabotażystów, którzy tą gospodarkę rozkładali a ludzi podjudzali. Bo to, że gospodarka Gierka była sabotowana, to chyba nie ulega kwestii?
 • @Jan Paweł 08:11:05
  31 sierpnia 1980 do Gierka można było iść już tylko z życzeniami zdrowia. Właśnie trwał ostatni akt usuwania go przez Ślepowrona.

  W jaki sposób gospodarka za Gierka była sabotowana?
  pozdrawiam
 • @Jan Paweł 23:08:49 PROSZĘ NIE PIEPRZYĆ GŁUPOT
  Pieprzysz waść głupoty.Solidarność to był autentyczny ruch robotniczy poparty przez kilka milionów ludzi w Polsce.Prawdziwa Solidarność była tylko do momentu wyrzucenia Anny Walentynowicz przez Bolka Wałęsę.Niech pan nie sieje propagandy bo za to może pan kiedyś odpowiedzieć Pan nie odróżnia obecnej Neosolidarnośći w której żyd Marian Krzaklewski jest nadal przy KK w Gdańsku i pilnuje interesów żydowskich w Polsce .Krzaklewski pełni taką samą rolę przy KK jaką pełnił Wachowski przy Bolku Wałęsie.Jeśli pan tego nie rozumie to proszę do nas napisać a dowie sie pan tego czego nie wie.Stefan Michał Dembowski www.stowarzyszeniedemokracjausa.co Ps kontakt @ za pośrednictwem strony internetowej Pozdrawiam i czekam na pana pytania.
 • @Ptasznik z Trotylu 01:10:08 To stuj aż do usranej smierci
  Jak się nie ma wiedzy to lepiej sie nie wypowiadać na tematy powazne To nie Solidarność przyjęła żydów jako doradców ,to Bolek i żydzi w Solidarności ich przyjęli W śród nich byl tez prawdopodobnie socjalista Gwiazda.
 • @amadeusz2006 11:14:17
  Najpierw proszę poszlifować kindersztubę i ortografię a potem zastanowię się czy pozwolę na jakieś poufałości.
  Na razie nie będziemy na ty.
 • *
  Albin Siwak raczy się mylić mówiąc, że w hierarchii kościoła katolickiego są sami żydzi, których tam wprowadzili nam oni na naszą zgubą, ponieważ to sam Albin Siwak oraz tacy ludzie, jak Moczar byli odpowiedzialni za wyniszczenie naszego polskiego duchowieństwa, które mordowali, zsyłali, wsadzali do więzień i katowali.

  Albin Siwak powinien wiedzieć, że nasi "przyjaciele" komuniści radzieccy razem z naszymi polskimi komunistycznymi zdrajcami Polski temu Kościołowi wypowiedzieli totalną wojnę. Także niech pan Albin Siwak nie opowiada obecnie głupot o tym, że ci żydzi w naszej polskiej hierarchii Kościoła znaleźli się tam poprzez spisek żydów, ponieważ on sam swoimi robotniczo chłopskimi "rencami" się do tego przyczynił, walcząc w Polsce z burżujami i z polskim reakcyjnym klerem w czasie trwania w Polsce rewolucji żydowsko- bolszewickiej w której sam uczestniczył.

  http://www.youtube.com/watch?v=7tgTd6be44I
 • ...
  Putin dba o to, aby żydzi w jego ojczyźnie byli na marginesie.

  Dobre sobie.

  Już całe duchowieństwo rosyjskie wyczyścił z żydostwa, tak wyczyścił, instalując tam swoich ludzi z KGB, dochodzi do tego, że byli funkcjonariusze KGB obecnie zostali duchownymi prawosławnymi, bo to po prostu jst doskonały interes.

  Całe KGB tak jak NKWD to żyd na żydzie, jednak Siwak dalej będzie nam opowiadał internacjonalistyczne bajki o wspaniałym kraju Rad...

  http://www.youtube.com/watch?v=UHdFOPz5GfI

  http://www.youtube.com/watch?v=-EJ3s0KFrDY
 • @Paweł Tonderski 16:24:11
  Co ja tam będę bronił człowieka, który jeśli nawet był przyzwoitym człowiekiem, to przecież nie do końca skoro we władzy udział wziął, korzyści z tego tytułu czerpał i sztamę trzymał. Ale... czy wypada sobie samemu zaprzeczać Panie Pawle?
  "Albin Siwak raczy się mylić mówiąc, że w hierarchii kościoła katolickiego są sami żydzi, których tam wprowadzili nam oni na naszą zgubą, ponieważ to sam Albin Siwak oraz tacy ludzie, jak Moczar byli odpowiedzialni za wyniszczenie naszego polskiego duchowieństwa, które mordowali, zsyłali, wsadzali do więzień i katowali."
  Skoro to sam Albin Siwak oraz tacy ludzie ... byli odpowiedzialni to chyba jakąś wiedzę mają, a skoro tak to raczej nie "raczy się mylić".
  To jedno. Drugie zaś - jeśli dobrze pamiętam z filmu, to opinię o zażydzonej hierarchii wygłosił jakiś rosyjski generał mocno uogólniając a Siwak tylko ją przytoczył.
  Co do przyczyniania się do żydowsko-bolszewickiej rewolucji to nie wiem jaki był udział w tym Siwaka, który wstąpił do PZPR w 1968 roku.
 • @Paweł Tonderski 17:13:36
  Jak tam jest to nie rozgryziemy jeszcze długo. Wiele faktów (chociażby film powyżej) pokazuje, że jest tak jak Pan mówi, ale są też liczne przykłady, że coś z tego co mówił Siwak też jest na rzeczy. Dużo z tego co do nas dociera to propagandowe obrazki, a jak jest na prawdę?
 • @koolart 20:45:14
  Tak, zaprzecza to sobie Siwak a nie ja, ponieważ PZPR rękoma UB i innych specjalnych wydziałów zwalczał w Polsce Kościół Katolicki, w zasadzie do końca lat 90-tych były wykonywane mordy na księżach Polakach patriotach, a teraz towarzysz Siwak mówi jakieś bzdety, o jakiś żydach w hierarchii Kościoła katolickiego w Polsce. To ja się pytam towarzysza Siwaka, ko ich tam wprowadził, jak nie właśnie komuniści, między innymi Siwak?

  Teraz się okazuje, że Siwak to wielki Polak i katolik, który codziennie leży krzyżem w kościele i klepie maryśki? I leży mu na sercu los polskiego Kościoła katolickiego, z którym jeszcze tak niedawno prowadził ideologiczną i totalną wojnę, będąc członkiem PZPR-u.
 • @koolart 20:51:04
  Proszę sprawdzić, kto budował obiekty w Soczi, i jakiej narodowości są ci ludzie, i kto nad tym trzymał pieczę.

  Ci ludzie są obecnie dobrzy, ci którzy carowi Putinowi płacą, a ci którzy nie chcą tego czynić idą w odstawkę. W najlepszym razie. :)
 • @Paweł Tonderski 10:30:57
  Siwak to by sobie zaprzeczał gdyby twierdził, że ich nie ma w hierarchii przytaczając później wypowiedź rosyjskiego oficera, że są. Nie zauważyłem na żadnym filmie żeby twierdził, że ich tam nie ma.
  Skoro wprowadzili ich tam komuniści -zgoda, a więc poniekąd i Siwak - zgoda, to znaczy, że tam są, co zgadza się z opinią owego oficera. Gdzie zaprzecza sobie Siwak?
 • @night rat 22:04:39
  Ja już napisałem:
  "Co ja tam będę bronił człowieka, który jeśli nawet był przyzwoitym człowiekiem, to przecież nie do końca skoro we władzy udział wziął, korzyści z tego tytułu czerpał i sztamę trzymał" - nieco wyżej. Ale co do patriotyzmu... czasami ścieżki są poplątane, ludzie szukają mniejszego zła, błądzą, nawracają... . Jeśli sami nie strzelali w tył głowy, jeśli zachowywali się przyzwoicie to nie potępiajmy w czambuł. Nie wiadomo jak my w takich okolicznościach... a kto jest bez winy niech pierwszy... .
  A wszyscy częściej lub rzadziej ale nabieramy się na manipulacje przeróżne więc trochę wyrozumiałości.
  :)
 • do poczytania
  Żeby podjąć walkę z zagrożeniami jakie nas Polaków czekają, należy dobrze poznać przyczyny, sposoby i ludzi, którzy za wszelką cenę próbują ujarzmić Polskę i Polaków. A tę walkę o Niepodległą Polskę musi podjąć cały Naród, gdyż już w tej chwili Polska nie jest niepodległa i nie jest niezależna!

  Międzynarodowe żydostwo przy pomocy otumanionych Polaków już dokonało i cały czas dokonuje ubezwłasnowolnienia nas Polaków.

  Walkę o Niepodległą Polskę należy podjąć w trybie pokojowym wykorzystując wszystkie istniejące narzędzia, istniejące w obecnym systemie politycznym.

  Takie możliwości i szanse są, ale zależą one przede wszystkim od poziomu wiedzy, od naszej znajomości faktów historycznych oraz od naszej wiedzy -

  0 tym, kto i dlaczego dzień po dniu uzależnia Ojczyznę Polaków - Polskę, a także polską rację stanu od międzynarodowej mafii żydowskiej, która w celu zdobycia zaufania i okłamywania Polaków przyoblekła się w maskę przyjaźni i pomocy.

  Książkę jaką Państwo mają napisałem w celu przedstawienia prawdy i niezniekształconych faktów, które obecnie pomijane są w imię tak zwanej po­prawności politycznej, tej prawdy mówiącej o zabiegach żydowskich jakie robili w XX wieku, żeby zdobyć władzę nad światem ujarzmiając stopniowo poszczególne kraje oszukańczymi hasłami demokracji. Ujarzmiali bezwzględ­nie i krwawo zwłaszcza kraje chrześcijańskie, takie jak np. Rosję i Polskę.

  W XXI wieku żydowskie dążenia zmierzające do opanowania świata nie uległy zmianie ani na jotę, dlatego również ta prawda, którą opisuję stanie się pomocna do rozszyfrowania ich celów, do których w sposób bezwzględny dążą obecnie, tj. w XXI wieku.

  Albin Siwak "Bez strachu" t I

  Rozdział I

  Szanowny Czytelniku!

  Większość łudzi, otwierając nową książkę, pomija przedmowę. Uważają, że czytanie wstępu to strata czasu, bo i tak z książki dowiedzą się, co autor chciał czy­telnikowi przekazać. Myślę jednak, że jeśli idzie o tę właśnie książkę, przedmowa jest w niej najważniejsza i wyjaśnia, dlaczego w ogóle została ona napisana. Pokazuje, jakie argumenty i zdarzenia, jakie decyzje różnych ludzi i formacji politycznych sta­ły się przyczyną napisania tej książki. A jest tych wydarzeń bardzo dużo i szkodą dla ludzi, szczególnie dla młodych pokoleń, byłoby gdyby nie poznali historii, w do­datku niezbyt odległej. Uważny czytelnik powie, że autor nie powinien zajmować się historią, że są od tego ludzie z tytularni: doktorzy nauk, profesorowie, historycy. Teoretycznie tak. Oni właśnie powinni zająć się historią i obiektywnie, bez nagina­nia faktów dla potrzeb jednego czy drugiego ustroju, pisać tę historię i przekazywać młodzieży. Ale tak nie jest. Każda formacja polityczna ma swoich historyków i oni, na potrzeby tej formacji, napiszą taką historię, która danym politykom odpowiada. W dodatku ponad tymi formacjami politycznymi są pracujący dla nich ludzie, któ­rzy pilnują, by tak kształtować historię, żeby ich ideologia, racja stanu, bohaterowie i hasła znalazły się na sztandarach........
 • @kserkses 23:06:34
  o tym wszystkim i o innych ciekawych historiach można poczytać w książkach p. Siwaka.

  "BEZ STRACHU" t. I, II, III.
  "TRWAŁE ŚLADY"
  "OD ŁOPATY DO DYPLOMATY"
  "ROZDARTE ŻYCIE" wydana też p.t. "HISTORIE NIEWIARYGODNIE PRAWDZIWE"
 • @kserkses 23:07:16
  Dzięki Kserksesie!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

więcej